# Muck Rack cennik 2026: ile naprawdę płacą founderzy

URL: https://pressmonkey.co/pl/review/muck-rack-cennik-2026
Type: review
Locale: pl
Published: 2026-11-02
Updated: 2026-11-03

---

> Muck Rack ukrywa ceny, więc je zestawiliśmy: mediana umowy $13,000 rocznie, około $5,000 za jedno miejsce i kiedy to się opłaca.

*Recenzje narzędzi PR*

## Muck Rack cennik: ile naprawdę kosztuje founder w 2026

Dane o cenach sprawdzone 2 listopada 2026 na podstawie Vendr, cytowanych wycen z Reddita i oficjalnej strony. Publicznego cennika brak, więc zbudowaliśmy go sami.

## Verdict

**Score: 7/10**

Muck Rack wyceniany jest wyłącznie na zapytanie, a kupujący podają medianę $13,000 rocznie (Vendr, od $8,000 do $20,860). Świetna baza dziennikarzy i raporty dla zespołu PR z regularnym pitchingiem. Dla pre-seed foundera wysyłającego 20 pitchów miesięcznie to miejsce za $5,000, z którego i tak wykorzystasz niewiele.

**Quick scores:**

- Jakość bazy: 8.5/10
- Łatwość obsługi: 8.5/10
- Monitoring i raporty: 7/10
- Przejrzystość cen: 2.5/10
- Wartość dla solo foundera: 4.5/10

**Pros:**

- Profile dziennikarzy częściowo aktualizują sami dziennikarze
- Pitchowanie, monitoring i raporty z publikacji w jednym miejscu
- Średnia 4.5/5 na G2 z 549 opinii, 96% z 4 lub 5 gwiazdkami

**Cons:**

- Brak publicznego cennika i samoobsługowego triala, więc trzeba przejść przez demo
- Prawdziwe wyceny za podobnie wyglądające potrzeby wahają się od $3,500 do $53,000 rocznie
- Recenzenci na G2 i TrustRadius zgłaszają brakujące publikacje w raportach z monitoringu

*Call to action: Poproś o wycenę Muck Rack* (Roczna umowa, tylko na wycenę, do negocjacji pod koniec kwartału)

> **Disclosure** — PressMonkey nie ma umowy afiliacyjnej z Muck Rack. Przyciski „Odwiedź” na tej stronie prowadzą do oficjalnej witryny i nie mają żadnego śledzenia. PressMonkey konkuruje z częścią oferty Muck Rack (pitchowanie i kontakt z dziennikarzami dla founderów), więc mówimy, gdzie ta stronniczość mogłaby być widoczna. Wszystkie liczby mają źródło i datę.

## Jak zbudowaliśmy ten obraz cen

- **Plan paid:** Brak płatnego miejsca. Muck Rack nie sprzedaje planu samoobsługowego ani wersji próbnej.
- **Version tested:** Publiczna strona z cenami i strony platformy, odczyt 2 listopada 2026
- **Test period:** 2026-10-26 → 2026-11-02

**Test categories:** Ceny, Limity planów, Opinie klientów, Dodatki, Alternatywy

Nie kupiliśmy miejsca w Muck Rack i nie będziemy udawać, że tak. Muck Rack nie publikuje cen ani nie ma wersji próbnej, więc test cen bez podpisania wyceny jest niemożliwy. Zamiast tego przeczytaliśmy linijka po linijce oficjalną stronę z cenami (tabelę planów, dodatki, FAQ), zestawiliśmy dane z marketplace Vendr, opracowaliśmy 24 wyceny cytowane na Reddicie, zebrane przez Rephonic, i przejrzeliśmy publiczne recenzje na G2, Capterra, TrustRadius i Trustpilot. Każda liczba poniżej ma źródło i datę. Tam, gdzie źródła się różnią (Vendr podaje dwie różne liczby transakcji na różnych stronach), piszemy to wprost i nie uśredniamy.

## Czy warto kupić Muck Rack?

**YES if you...**

- Prowadzisz 4 lub więcej kampanii medialnych w kwartale i potrzebujesz list, pitchowania i raportów w jednym narzędziu
- Co miesiąc raportujesz publikacje zarządowi, klientowi albo wiceprezesowi i potrzebujesz czystych eksportów
- Już płacisz agencji około $12K miesięcznie i chcesz przenieść część tej pracy do siebie

**NO if you...**

- Jesteś pre-seed founderem pitchującym od 10 do 20 dziennikarzy miesięcznie (miejsce za $5,000 to przesada)
- Głównie szukasz wystąpień w podcastach, a baza nastawiona na podcasty kosztuje od $99 do $299 miesięcznie
- Chcesz porównać ceny przed rozmową ze sprzedażą, bo żadnej nie opublikowano

## Plany Muck Rack i to, co faktycznie płacą kupujący

### Starter — Wycenarocznie

Podstawowy dostęp dla osób indywidualnych, marek i agencji

- Wyszukiwanie w bazie mediów i tworzenie list
- Pitchowanie z integracjami e-mail i PressPal.ai
- Eksport list mediów: ograniczony
- Raporty z publikacji: pakiet startowy, dashboardy tylko z szablonów
- Onboarding samodzielny i wspólna obsługa klienta

### Standard — Wycenarocznie *(Najczęściej wybierany)*

Oznaczony jako najczęściej wybierany, dla większości zespołów PR

- Wszystko z planu Starter
- Monitoring podcastów i odznaki widoczności AI
- Rekomendacje dziennikarzy oparte na AI
- Nieograniczony eksport list
- Onboarding prowadzony przez trenera i dedykowany opiekun klienta

### Premier — Wycenarocznie

Najbardziej elastyczny, dla przedsiębiorstw i zaawansowanych zespołów

- Wszystko z planu Standard
- Curation Engine, okazje newsjackingowe i menedżer przychodzących mediów
- Sentyment AI, własne dashboardy i interaktywne prezentacje
- Konfigurowalny PR Hit Score, newslettery i integracja z Google Analytics
- API jako dodatek dla klientów Premier

**ROI breakdown:** Vendr podaje medianę umowy na $13,000 rocznie, czyli około $1,083 miesięcznie. Agencja PR za $12K miesięcznie kosztuje $144,000 rocznie, więc mediana umowy Muck Rack to około 9% tej kwoty. Pytanie nie brzmi, czy to taniej niż agencja. Pytanie brzmi, czy w ciągu roku wykorzystasz bazę za $13,000.

**Hidden costs & gotchas:**

- Monitoring druku i radia, social listening, dystrybucja informacji prasowych, API i śledzenie odpowiedzi AI to osobne dodatki
- Vendr podaje, że dodatki mogą podnieść umowę o 10 do 30%
- Vendr podaje wzrosty przy odnowieniu o 5 do 15%, więc negocjuj limit z góry
- Onboarding lub szkolenia mogą kosztować od $1,000 do $5,000 w większych zespołach (Vendr)
- Jeden recenzent G2 na planie Standard podaje limit 5 użytkowników

## Oceny klientów na platformach z recenzjami

Prawdziwe oceny z zewnętrznych platform. Nie publikujemy redakcyjnej oceny gwiazdkowej dla Muck Rack.

*[Interactive widget — see the live page for the full experience]*

*Tabela planów*

## Strona z planami pokazuje funkcje, nigdy liczby

Oficjalna strona to siatka planów Starter, Standard i Premier z przyciskiem „Skontaktuj się” pod każdą kolumną. Policzyliśmy, co zmienia się między planami. Rekomendacje dziennikarzy oparte na AI, monitoring podcastów i nieograniczony eksport list zaczynają się od Standard. Własne dashboardy, API, sentyment AI i automatyczne tagowanie rzeczników są tylko w Premier.

- 3 plany dla marek i 3 dla agencji
- Cena zależy od liczby użytkowników, według własnego FAQ Muck Rack
- Demo trwa od 30 do 45 minut, bez zobowiązań
- Dziennikarze korzystają z Muck Rack za darmo, zespoły PR płacą

*Za co płacisz*

## Baza mediów to produkt, reszta jest dołączona wokół niej

Dla bazy większość zespołów podpisuje umowę. Profile pokazują publikacje, ostatnie artykuły i dane kontaktowe, a dziennikarze mogą sami prowadzić swój profil za darmo. Recenzje wskazują też zduplikowane profile i nieaktualne adresy e-mail. Płacisz za czystszy start, nie za gwarancję.

- Recenzenci chwalą łatwość obsługi (72 wzmianki na G2) i jakość bazy (51)
- Recenzenci zgłaszają błędne dane (22 wzmianki) i niepełne pokrycie (16)
- Koszt wskazuje 14 recenzentów G2

## Co zmierzyliśmy

- **Mediana rocznej umowy:** 13,000 USD rocznie *(Marketplace Vendr, min. $8,000, max. $20,860, średnie oszczędności 16.97%, aktualizacja lut. 2026)*
- **Mediana 24 wycen z Reddita:** 8,000 USD rocznie *(Tabela Rephonic z sześciu wątków r/PublicRelations, mediana to nasze wyliczenie, niezweryfikowane)*
- **Mediana wyceny za jedno miejsce:** 5,000 USD rocznie *(7 wycen za jedno miejsce w tej samej tabeli, zakres od $3,500 do $10,000)*
- **Rozrzut wycen:** 3,500 to 53,000 USD rocznie *(Różnica 15x między najniższą a najwyższą podaną wyceną ($53,000 za 7 do 9 miejsc))*
- **Ocena G2:** 4.5 /5 *(549 opinii, 390 z 5 gwiazdkami, 141 z 4, 15 z 3, odczyt 2 listopada 2026)*
- **Ocena Capterra:** 4.3 /5 *(24 opinie, stosunek jakości do ceny 4.1 (19 opinii), odczyt 2 listopada 2026)*
- **Wynik TrustRadius:** 8.2 /10 *(35 opinii, zweryfikowane)*

> Co oficjalna strona z cenami mówi foundera, który chce liczby?

Nic liczbowego. Trzy plany, macierz funkcji, sześć dodatków i przycisk „Porozmawiaj z naszym zespołem”. FAQ mówi, że cena zależy od liczby użytkowników i obiecuje indywidualną ofertę.

> Co obiecuje strona główna i do kogo jest skierowana?

Pozycjonowana jako platforma earned media dla zespołów PR i komunikacji, z panelem analitycznym w sekcji hero i logotypami m.in. Google, Pfizer i NBCU. Founderzy nie są grupą docelową.

> Jak przedstawiona jest baza mediów?

Jako zweryfikowane profile, świeże dane i narzędzia do list zbudowane w tym samym przepływie pracy. Strona pokazuje ilustrowaną kartę dziennikarza, a nie żywy ekran produktu.

## Uczciwy bilans

### Pros

- **Baza, którą dziennikarze utrzymują na bieżąco sami** — Muck Rack twierdzi, że to jedyna baza, w której reporterzy aktywnie aktualizują swoje dane. Recenzenci G2 stawiają jakość bazy na drugim miejscu wśród chwalonych cech.
- **Jedno miejsce na listy, pitchowanie i raporty** — Śledzenie otwarć i kliknięć w pitchach ułatwia follow-upy, według dyrektora marketingu i PR z G2.
- **Cenę da się negocjować** — Vendr podaje średnie oszczędności 16.97% względem pierwszej oferty, a pomaga timing na koniec kwartału.
- **Obsługa dostaje dobre oceny** — Wsparcie klienta pojawia się 37 razy wśród plusów na G2.

### Cons

- **Brak publicznych cen i samoobsługowego triala** — Nie przetestujesz produktu przed roczną umową. Capterra podaje, że bezpłatny trial nie jest dostępny.
- **Raporty z publikacji mogą pomijać artykuły** — G2 pokazuje 16 wzmianek o niepełnym pokryciu. Agencja z TrustRadius zakończyła umowę wcześnie po sześciomiesięcznym porównaniu, bo znalazła pominięte wartościowe publikacje.
- **Starter ogranicza eksporty i dashboardy** — Eksport list mediów jest ograniczony w planie Starter, a dashboardy to tylko szablony, więc niska cena wejścia może nie pokryć potrzeb raportowych.
- **Rozrzut cen jest ogromny i nieprzejrzysty** — Podawane wyceny to od $3,500 do $53,000 rocznie. Bez benchmarku nie wiesz, czy twoja oferta jest uczciwa.

## Muck Rack warto kupić zespołom, nie founderowi w sprincie pitchowania

**Score: 7/10**

Muck Rack zasłużenie ma renomę. Średnia 4.5 z 549 opinii na G2 jest trudna do podrobienia, a połączenie bazy i raportów to właśnie za to zespoły PR naprawdę płacą. Ale cena to cała historia. Bez jawnego cennika jedyną uczciwą odpowiedzią na pytanie, ile kosztuje Muck Rack, jest przedział: około $5,000 za jedno miejsce, $13,000 jako mediana prawdziwych umów i kilkukrotnie więcej dla zespołów. Jeśli wysyłasz 100 pitchów miesięcznie w kilku kampaniach i musisz raportować wyniki w górę, to uczciwe pieniądze i warto negocjować pod koniec kwartału. Jeśli jesteś founderem, który pitchuje garstkę dziennikarzy miesięcznie, te same $5,000 kupi dużo czasu, który możesz spędzić na bezpośrednich pitchach, albo tańsze narzędzie z jawnymi cenami. Zdobądź dwie wyceny i ogranicz wzrost przy odnowieniu.

**Dimensional scoring:**

- **Jakość bazy:** 8.5/10 — Profile częściowo aktualizowane przez samych dziennikarzy, ale recenzenci nadal zgłaszają duplikaty
- **Łatwość obsługi:** 8.5/10 — Najczęściej chwalona cecha na G2, z 72 wzmiankami
- **Monitoring i raporty:** 7/10 — Mocne raporty, powtarzające się skargi na pominięte publikacje
- **Przejrzystość cen:** 2.5/10 — Trzy plany, zero cen, wyłącznie na zapytanie
- **Wartość dla solo foundera:** 4.5/10 — Koszt miejsca wysoki przy 10 do 20 pitchach miesięcznie

*Call to action: Poproś o wycenę Muck Rack*

## Pytania o cenę Muck Rack

### Ile kosztuje Muck Rack rocznie?

Muck Rack nie publikuje cen. Vendr podaje medianę rocznej umowy na $13,000 przy zakresie od $8,000 do $20,860. Wyceny z Reddita zebrane przez Rephonic wahają się od $3,500 za jedno miejsce do $53,000 za 7 do 9 miejsc, a typowa cena za jedno miejsce to około $5,000.

### Czy Muck Rack ma bezpłatny trial albo darmowy plan?

Nie. Capterra nie podaje żadnego bezpłatnego triala. Dziennikarze korzystają z Muck Rack za darmo, zespoły PR płacą. Zamiast triala dostajesz 30 do 45 minut demo.

### Czy można płacić za Muck Rack miesięcznie?

Według Vendr umowy są roczne, a jedna recenzentka z Capterra pisze, że chciałaby płacić miesięcznie.

### Jakie są plany Muck Rack?

Starter (podstawowy dostęp dla osób indywidualnych), Standard (oznaczony jako najczęściej wybierany) i Premier (najbardziej elastyczny, dla przedsiębiorstw). Premier dodaje własne dashboardy i sentyment AI.

### Czy Muck Rack warto kupić startupowemu founderowi?

Zwykle nie na etapie pre-seed. Jeśli pitchujesz mniej niż około 20 dziennikarzy miesięcznie, miejsce za około $5,000 rocznie trudno uzasadnić.

### Na co najczęściej narzekają klienci Muck Rack?

Na G2 najczęstsze skargi to ograniczona funkcjonalność (23 wzmianki), błędne dane (22), niepełne pokrycie mediów (16) i koszt (14).

### Jak wynegocjować niższą cenę Muck Rack?

Vendr podaje średnie oszczędności 16.97% względem pierwszej oferty. Podaj swój budżet, pokaż konkurencyjną wycenę i domknij umowę pod koniec kwartału.

### Jakie są tańsze alternatywy dla Muck Rack?

Prowly podaje podstawowy plan roczny za $258 miesięcznie (grudzień 2025, wg Rephonic). Narzędzia nastawione na podcasty, jak Rephonic, zaczynają się od $99 miesięcznie. Cision i Meltwater też wyceniają na zapytanie i zwykle kosztują tyle samo lub więcej.

## Historia zmian

- **2026-11-02** — Pierwsza publikacja. Ceny, macierz planów i oceny recenzji sprawdzone w Muck Rack, Vendr, Rephonic, G2, Capterra, TrustRadius i Trustpilot.


## FAQ

### Ile kosztuje Muck Rack rocznie?

Muck Rack nie publikuje cen. Vendr podaje medianę rocznej umowy na $13,000 przy zakresie od $8,000 do $20,860. Wyceny z Reddita zebrane przez Rephonic wahają się od $3,500 za jedno miejsce do $53,000 za 7 do 9 miejsc, a typowa cena za jedno miejsce to około $5,000.

### Czy Muck Rack ma bezpłatny trial albo darmowy plan?

Nie. Capterra nie podaje żadnego bezpłatnego triala. Dziennikarze korzystają z Muck Rack za darmo, zespoły PR płacą. Zamiast triala dostajesz 30 do 45 minut demo.

### Czy można płacić za Muck Rack miesięcznie?

Według Vendr umowy są roczne, a jedna recenzentka z Capterra pisze, że chciałaby płacić miesięcznie.

### Jakie są plany Muck Rack?

Starter (podstawowy dostęp dla osób indywidualnych), Standard (oznaczony jako najczęściej wybierany) i Premier (najbardziej elastyczny, dla przedsiębiorstw). Premier dodaje własne dashboardy i sentyment AI.

### Czy Muck Rack warto kupić startupowemu founderowi?

Zwykle nie na etapie pre-seed. Jeśli pitchujesz mniej niż około 20 dziennikarzy miesięcznie, miejsce za około $5,000 rocznie trudno uzasadnić.

### Na co najczęściej narzekają klienci Muck Rack?

Na G2 najczęstsze skargi to ograniczona funkcjonalność (23 wzmianki), błędne dane (22), niepełne pokrycie mediów (16) i koszt (14).

### Jak wynegocjować niższą cenę Muck Rack?

Vendr podaje średnie oszczędności 16.97% względem pierwszej oferty. Podaj swój budżet, pokaż konkurencyjną wycenę i domknij umowę pod koniec kwartału.

### Jakie są tańsze alternatywy dla Muck Rack?

Prowly podaje podstawowy plan roczny za $258 miesięcznie (grudzień 2025, wg Rephonic). Narzędzia nastawione na podcasty, jak Rephonic, zaczynają się od $99 miesięcznie. Cision i Meltwater też wyceniają na zapytanie i zwykle kosztują tyle samo lub więcej.