# Muck Rack prijs in 2026: wat founders echt betalen

URL: https://pressmonkey.co/nl/review/muck-rack-prijs
Type: review
Locale: nl
Published: 2026-11-02
Updated: 2026-11-03

---

> Muck Rack verbergt zijn prijzen, dus hebben wij ze verzameld: een mediaan contract van $13,000 volgens Vendr, offertes voor één seat rond $5,000 en wat 549 G2-reviewers zeggen.

*Tools voor PR-reviews*

## Muck Rack prijs: wat het een founder echt kost in 2026

Prijsdata gecontroleerd op 2 nov 2026, via Vendr, offertes uit Reddit en de officiële prijspagina. Er is geen openbare prijslijst, dus hebben we er zelf een gemaakt.

## Verdict

**Score: 7/10**

Muck Rack werkt op offerte, en kopers melden een mediaan van $13,000 per jaar (Vendr, $8,000 tot $20,860). Sterke database en rapportage voor een PR-team dat structureel pitcht. Voor een pre-seed founder die 20 pitches per maand verstuurt, is het een seat van $5,000 die je vooral onderbenut.

**Quick scores:**

- Databasekwaliteit: 8.5/10
- Gebruiksgemak: 8.5/10
- Monitoring en rapportage: 7/10
- Transparantie van prijzen: 2.5/10
- Waarde voor een solo-founder: 4.5/10

**Pros:**

- Journalistenprofielen worden deels door de journalisten zelf bijgehouden
- Pitchen, monitoring en coverage-rapporten zitten in een en dezelfde werkruimte
- Gemiddeld 4.5/5 op G2 over 549 reviews, met 96% op 4 of 5 sterren

**Cons:**

- Geen openbare prijslijst en geen zelfbediende proefperiode, dus je moet eerst een demo doorlopen
- Echte offertes lopen van $3,500 tot $53,000 per jaar voor vergelijkbare behoeften
- Reviewers op G2 en TrustRadius melden gemiste artikelen in de monitoringrapporten

*Call to action: Vraag een Muck Rack-offerte aan* (Jaarcontract, alleen op offerte, onderhandelbaar rond het einde van het kwartaal)

> **Disclosure** — PressMonkey heeft geen affiliatedeal met Muck Rack. De knoppen Bezoek op deze pagina gaan naar de officiële site en bevatten geen tracking. PressMonkey concurreert deels met Muck Rack (pitchen en persoutreach voor founders), en we zeggen waar die vooringenomenheid kan doorschemeren. Alle cijfers zijn gekoppeld aan hun bron en datum.

## Hoe we dit prijsbeeld hebben opgebouwd

- **Plan paid:** Geen betaalde seat. Muck Rack verkoopt geen zelfbediend abonnement en biedt geen proefperiode.
- **Version tested:** Openbare prijspagina en platformpagina's, gelezen op 2 nov 2026
- **Test period:** 2026-10-26 → 2026-11-02

**Test categories:** Prijzen, Limieten per abonnement, Klantreviews, Add-ons, Alternatieven

We hebben geen Muck Rack-seat gekocht en we doen niet alsof. Muck Rack geeft geen openbare prijzen en geen zelfbediende proefperiode, dus een praktijktest van de prijs is onmogelijk zonder een offerte te tekenen. In plaats daarvan hebben we de officiële prijspagina regel voor regel gelezen (abonnementsmatrix, add-ons, FAQ), de benchmark van de marktplaats Vendr erbij gehaald, 24 door Rephonic verzamelde offertes uit Reddit in een tabel gezet en de openbare reviewpagina's van G2, Capterra, TrustRadius en Trustpilot gelezen. Elk getal hieronder staat met bron en datum. Waar bronnen elkaar tegenspreken (Vendr toont twee verschillende aantallen deals op verschillende pagina's), zeggen we dat en middelen we niet uit.

## Moet je Muck Rack kopen?

**YES if you...**

- Je draait 4 of meer mediacampagnes per kwartaal en hebt lijsten, pitchen en rapportage nodig in een tool
- Je rapporteert elke maand coverage aan een board, een klant of een VP en hebt nette exports nodig
- Je betaalt al een agency rond $12K per maand en wilt een deel daarvan intern brengen

**NO if you...**

- Je bent een pre-seed founder die 10 tot 20 journalisten per maand pitcht (een seat van $5,000 is te veel)
- Je wilt vooral podcastboekingen, en daarvoor kost een podcast-first database $99 tot $299 per maand
- Je wilt prijzen vergelijken voordat je met sales praat, want er worden er geen gepubliceerd

## Muck Rack-abonnementen en wat kopers echt betalen

### Starter — Op offertejaarlijks

Basistoegang voor individuen, merken en agencies

- Zoeken in de mediadatabase en lijsten samenstellen
- Pitchen met e-mailintegraties en PressPal.ai
- Export van medialijsten: beperkt
- Coverage-rapporten: startpakket, dashboards alleen op sjabloon
- Zelf begeleide onboarding en gedeelde klantenservice

### Standard — Op offertejaarlijks *(Meest gekozen)*

Gemarkeerd als meest gekozen, voor de meeste PR-teams

- Alles uit Starter
- Podcastmonitoring en AI-zichtbaarheidsbadges
- AI-aanbevelingen van journalisten
- Onbeperkte export van medialijsten
- Onboarding met een trainer en een vaste customer success manager

### Premier — Op offertejaarlijks

Het meest flexibel, voor enterprises en gevorderde teams

- Alles uit Standard
- Curation Engine, newsjacking-kansen en inbound mediamanager
- AI-sentiment, aangepaste dashboards en interactieve presentaties
- Aanpasbare PR Hit Score, nieuwsbrieven en Google Analytics-integratie
- API beschikbaar als add-on voor Premier-klanten

**ROI breakdown:** Vendr zet het mediane contract op $13,000 per jaar, ongeveer $1,083 per maand. Een agency-retainer van $12K per maand kost $144,000 per jaar, dus het mediane Muck Rack-contract is ongeveer 9% daarvan. De vraag is niet of het goedkoper is dan een agency. De vraag is of je $13,000 aan database in een jaar echt gebruikt.

**Hidden costs & gotchas:**

- Print- en broadcastmonitoring, social listening, persbericht-distributie, API en AI-antwoordtracking zijn aparte add-ons
- Vendr meldt dat add-ons een contract met 10 tot 30% kunnen laten stijgen
- Vendr meldt verlengingsverhogingen van 5 tot 15%, dus beding vooraf een plafond
- Onboarding of training kan voor grotere teams op $1,000 tot $5,000 worden geoffreerd (Vendr)
- Een G2-reviewer op het Standard-abonnement meldt een limiet van 5 gebruikers

## Klantbeoordelingen op reviewplatformen

Echte scores van externe platforms. We publiceren geen eigen sterrenscore voor Muck Rack.

*[Interactive widget — see the live page for the full experience]*

*Abonnementsmatrix*

## De prijspagina toont functies, nooit cijfers

De officiële pagina is een raster van Starter, Standard en Premier, met onder elke kolom een knop Neem contact op. We hebben geteld wat er per niveau verandert. AI-aanbevelingen van journalisten, podcastmonitoring en onbeperkte exports van lijsten beginnen bij Standard. Aangepaste dashboards, de API, AI-sentiment en automatische tagging van woordvoerders zijn alleen voor Premier.

- 3 abonnementen voor merken en 3 voor agencies
- De prijs hangt af van het aantal gebruikers, volgens de eigen FAQ van Muck Rack
- De demo duurt 30 tot 45 minuten, zonder verplichting
- Journalisten gebruiken Muck Rack gratis, PR-teams betalen

*Waar je voor betaalt*

## De mediadatabase is het product, de rest zit eromheen

De database is de reden waarom de meeste teams tekenen. Profielen tonen beats, recente artikelen en contactgegevens, en journalisten kunnen hun eigen pagina gratis bijhouden. Reviewsites melden ook dubbele profielen en verouderde e-mailadressen. Je betaalt voor een schoner startpunt, niet voor een garantie.

- Reviewers prijzen het gebruiksgemak (72 vermeldingen op G2) en de kwaliteit van de database (51)
- Reviewers wijzen op onjuiste data (22 vermeldingen) en onvolledige dekking (16)
- Te duur wordt door 14 G2-reviewers genoemd

## Wat we hebben gemeten

- **Mediaan jaarcontract:** 13,000 USD per jaar *(Vendr-marktplaats, laag 8,000, hoog 20,860, gemiddelde besparing 16.97%, bijgewerkt feb 2026)*
- **Mediaan van 24 offertes uit Reddit:** 8,000 USD per jaar *(Rephonic-tabel van offertes uit zes r/PublicRelations-threads; de mediaan is ons eigen rekenwerk en niet geverifieerd)*
- **Mediaan van een offerte voor één seat:** 5,000 USD per jaar *(7 offertes voor één seat in dezelfde tabel, bereik 3,500 tot 10,000)*
- **Spreiding van offertes:** 3,500 tot 53,000 USD per jaar *(Factor 15 tussen de laagste en hoogste gemelde offerte (53,000 voor 7 tot 9 seats))*
- **G2-score:** 4.5 /5 *(549 reviews, 390 vijf sterren, 141 vier sterren, 15 drie sterren, gelezen op 2 nov 2026)*
- **Capterra-score:** 4.3 /5 *(24 reviews, waarde voor geld 4.1 (19 reviews), gelezen op 2 nov 2026)*
- **TrustRadius-score:** 8.2 /10 *(35 reviews, gecontroleerd)*

> Wat vertelt de officiële prijspagina een founder die een getal wil?

Niets numerieks. Drie abonnementen, een functiematrix, zes add-ons en een knop Praat met ons team. De FAQ zegt dat de prijs van het aantal gebruikers afhangt en belooft een offerte op maat.

> Wat belooft de homepage en voor wie is die bedoeld?

Gepositioneerd als het earned media-platform voor PR- en communicatieteams, met een analytics-dashboard in de hero en logo's van onder meer Google, Pfizer en NBCU. Founders zijn niet de doelgroep.

> Hoe wordt de mediadatabase gepresenteerd?

Als geverifieerde profielen, actuele data en lijsttools in dezelfde workflow. De pagina toont een geïllustreerde journalistenkaart, geen live productscherm.

## De eerlijke balans

### Pros

- **Een database die journalisten zelf actueel houden** — Muck Rack zegt dat het de enige database is waarin verslaggevers actief hun eigen gegevens bijhouden. Op G2 staat databasekwaliteit op de tweede plek van de geprezen eigenschappen.
- **Een werkruimte voor lijsten, pitchen en coverage-rapporten** — Open- en klikregistratie op pitches maakt opvolgen makkelijker, volgens een marketing- en PR-director op G2.
- **Onderhandelbare prijs** — Vendr meldt een gemiddelde besparing van 16.97% ten opzichte van de eerste offerte, en het moment rond het einde van het kwartaal helpt.
- **De klantenservice krijgt goede cijfers** — Klantenservice komt 37 keer voor bij de positieve punten op G2.

### Cons

- **Geen gepubliceerde prijzen en geen zelfbediende proefperiode** — Je kunt het product niet testen voordat je je met een jaarcontract vastlegt. Capterra vermeldt geen gratis proefperiode.
- **Coverage-rapporten kunnen artikelen missen** — G2 telt 16 vermeldingen van onvolledige dekking. Een TrustRadius-agency heeft vroegtijdig opgezegd na een head-to-head van zes maanden, waarin gemiste plaatsingen van hoge waarde werden gevonden.
- **Starter beperkt exports en dashboards** — Export van medialijsten is beperkt bij Starter en dashboards zijn alleen sjablonen, dus de instapprijs dekt je rapportagebehoefte misschien niet.
- **De prijsspreiding is enorm en ondoorzichtig** — Gemelde offertes lopen van $3,500 tot $53,000 per jaar. Zonder benchmark kun je niet zien of jouw offerte eerlijk is.

## Muck Rack is de moeite waard voor teams, niet voor een founder in een pitchsprint

**Score: 7/10**

Muck Rack verdient zijn reputatie. De G2-score van 4.5 uit 549 reviews is moeilijk na te maken, en de combinatie van database en rapportage is waar PR-teams echt voor betalen. Maar de prijs is het verhaal. Zonder adviesprijs is het eerlijke antwoord op 'wat kost Muck Rack' een bereik: ongeveer $5,000 voor één seat, een mediaan van $13,000 voor echte contracten en daarboven vijf cijfers voor teams. Als je per maand 100 pitches over meerdere campagnes verstuurt en resultaten naar boven moet rapporteren, is dat eerlijk geld en onderhandel je rond het einde van het kwartaal. Als je founder bent die een handvol journalisten per maand pitcht, koopt diezelfde $5,000 vooral tijd die je beter aan directe pitches besteedt, of een goedkopere tool met gepubliceerde prijzen. Vraag twee offertes en begrens de verlengingsverhoging.

**Dimensional scoring:**

- **Databasekwaliteit:** 8.5/10 — Zelf onderhouden profielen, maar reviewers melden nog steeds dubbele profielen
- **Gebruiksgemak:** 8.5/10 — Meest geprezen eigenschap op G2 met 72 vermeldingen
- **Monitoring en rapportage:** 7/10 — Sterke rapporten, terugkerende klachten over gemiste dekking
- **Transparantie van prijzen:** 2.5/10 — Drie abonnementen, nul prijzen, alleen op offerte
- **Waarde voor een solo-founder:** 4.5/10 — De seatprijs is hoog voor 10 tot 20 pitches per maand

*Call to action: Vraag een Muck Rack-offerte aan*

## Vragen over de prijs van Muck Rack

### Hoeveel kost Muck Rack per jaar?

Muck Rack publiceert geen prijzen. Vendr meldt een mediaan jaarcontract van $13,000 met een bereik van $8,000 tot $20,860. Door Rephonic verzamelde offertes uit Reddit lopen van $3,500 voor één seat tot $53,000 voor 7 tot 9 seats, met een gangbare prijs voor één seat rond $5,000.

### Heeft Muck Rack een gratis proefperiode of een gratis abonnement?

Nee. Capterra vermeldt geen gratis proefperiode. Journalisten gebruiken Muck Rack gratis, PR-teams betalen. Je krijgt in plaats daarvan een demo van 30 tot 45 minuten.

### Kun je Muck Rack maandelijks betalen?

Volgens Vendr zijn contracten jaarlijks, en een Capterra-reviewer zegt dat die liever maandelijks zou betalen.

### Wat zijn de Muck Rack-abonnementen?

Starter (basistoegang voor individuen), Standard (gemarkeerd als meest gekozen) en Premier (het meest flexibel, voor enterprises). Premier voegt aangepaste dashboards en AI-sentiment toe.

### Is Muck Rack de moeite waard voor een startup-founder?

Meestal niet in pre-seed. Als je minder dan ongeveer 20 journalisten per maand pitcht, is een seat van rond $5,000 per jaar moeilijk te verantwoorden.

### Waar klagen Muck Rack-klanten het meest over?

Op G2 zijn de grootste klachten beperkte functionaliteit (23 vermeldingen), onjuiste data (22), onvolledige mediadekking (16) en kosten (14).

### Hoe onderhandel ik een lagere prijs voor Muck Rack?

Vendr meldt een gemiddelde besparing van 16.97% op de eerste offerte. Anker op een budget, toon een concurrerende offerte en sluit af rond het einde van het kwartaal.

### Wat zijn goedkopere alternatieven voor Muck Rack?

Prowly heeft een basisabonnement van $258 per maand bij jaarlijkse betaling (december 2025, volgens Rephonic). Podcast-first tools zoals Rephonic beginnen bij $99 per maand. Cision en Meltwater werken ook op offerte en kosten meestal evenveel of meer.

## Updatelog

- **2026-11-02** — Eerste publicatie. Prijzen, abonnementsmatrix en reviewscores gecontroleerd tegen Muck Rack, Vendr, Rephonic, G2, Capterra, TrustRadius en Trustpilot.


## FAQ

### Hoeveel kost Muck Rack per jaar?

Muck Rack publiceert geen prijzen. Vendr meldt een mediaan jaarcontract van $13,000 met een bereik van $8,000 tot $20,860. Door Rephonic verzamelde offertes uit Reddit lopen van $3,500 voor één seat tot $53,000 voor 7 tot 9 seats, met een gangbare prijs voor één seat rond $5,000.

### Heeft Muck Rack een gratis proefperiode of een gratis abonnement?

Nee. Capterra vermeldt geen gratis proefperiode. Journalisten gebruiken Muck Rack gratis, PR-teams betalen. Je krijgt in plaats daarvan een demo van 30 tot 45 minuten.

### Kun je Muck Rack maandelijks betalen?

Volgens Vendr zijn contracten jaarlijks, en een Capterra-reviewer zegt dat die liever maandelijks zou betalen.

### Wat zijn de Muck Rack-abonnementen?

Starter (basistoegang voor individuen), Standard (gemarkeerd als meest gekozen) en Premier (het meest flexibel, voor enterprises). Premier voegt aangepaste dashboards en AI-sentiment toe.

### Is Muck Rack de moeite waard voor een startup-founder?

Meestal niet in pre-seed. Als je minder dan ongeveer 20 journalisten per maand pitcht, is een seat van rond $5,000 per jaar moeilijk te verantwoorden.

### Waar klagen Muck Rack-klanten het meest over?

Op G2 zijn de grootste klachten beperkte functionaliteit (23 vermeldingen), onjuiste data (22), onvolledige mediadekking (16) en kosten (14).

### Hoe onderhandel ik een lagere prijs voor Muck Rack?

Vendr meldt een gemiddelde besparing van 16.97% op de eerste offerte. Anker op een budget, toon een concurrerende offerte en sluit af rond het einde van het kwartaal.

### Wat zijn goedkopere alternatieven voor Muck Rack?

Prowly heeft een basisabonnement van $258 per maand bij jaarlijkse betaling (december 2025, volgens Rephonic). Podcast-first tools zoals Rephonic beginnen bij $99 per maand. Cision en Meltwater werken ook op offerte en kosten meestal evenveel of meer.